miturkiye.blogspot.com
Mi Türkiye
Xiaomi, Dünyanın En büyük 5. Teknoloji üreticisi
Çin’in Apple’ı olarak bildiğimiz 5 yıldan az bir süre önce akıllı telefon pazarına giren Xiaomi inanılmaz hızla büyüdü.
Apple’a benzer ürünler yaparak dikkat çeken Xiaomi şirketi hakkında kısa bilgiler verelim.
Xiaomi Nedir ? Xiaomi, Pekin tabanlı öncelikli olarak akıllı telefon üreticisi olan bir teknoloji şirketi.
Xiaomi’nin bilindik ürünleri neler ? Xiaomi’nin amiral gemisi geçtiğimiz hafta perşembe günü tanıtılan Mi Note. 5.7 inçlik phablet model
Apple’ın iPhone 6’sına cevap niteliğinde lanse edildi.
3299 Yuan (530$) fiyat etiketine sahip olan cihazı CEO Lei Jun Apple ile dalga geçer gibi tanıtmıştı.
Xiaomi RedMi 2 ise firmanın orta seviye akıllı telefonlarında biri.
Diğerleri gibi Android işletim sistemini kullanan 4.7 inçlik cihaz 113 dolardan satılıyor.

Xiaomi Türkiye Satışı

XİAOMİ TURKİYE - MiTURKİYE.BLOGSPOT.COM
Xiaomi Mi5 Xiaomi Mi4
logoblog

Xiaomi Mi Qicycle Elektrikli Bisikleti Tanıtıldı

Xiaomi Mi Qicycle Elektrikli Bisikleti Tanıtıldı


Xiaomi’den insan taşıyabilir akıllı bisiklet Mi Qicycle tanıtıldı. Diğer bisikletlerden farkı  bisikletin elektrikli olması. Sahip olduğu bataryalar ve elektrik motoru ile sürücüsüne keyifli anlar yaşatan Mi Qicyle aynı zamanda katlanabilir yapısıyla taşınabilme konusunda da bir adım öne çıkıyor.
Mi Qicycle‘ın altında Xiaomi’nin desteklediği daha doğrusu yan kuruluşu diyebileceğimiz iRiding imzası bulunuyor. Geçtiğimiz Mart ayında Qicycle R1 adında premium bir modelde duyurulmuştu ve fiyatı yaklaşık 3000 Dolar civarındaydı. Mi Qicycle ise çok daha uygun fiyatlı. Şimdilik sadece Çin’de satışa çıkacak ürün 460 Dolar fiyat etiketiyle kullanıcılarını arayacak.

Bisiklet hakkında biraz daha detaya indiğimizde kendisinin aynı zamanda akıllı olduğunu da görmekteyiz. Bluetoothsayesinde akıllı telefon uygulaması ile iletişime geçen bisiklet burada sürüşe dair bilgileri sizlere gösteriyor. GPSnavigasyonda sunulan özelliklerden bir tanesi. Bunun dışında gidonda yer alan küçük bir ekranda pil durumu, katedilen mesafe, hız gibi bilgiler gösteriliyor. Ayrıca bisikletin ”Eksta güç”, ”Güç koruma”, ”Fitness” ve ”Dengeli” modları da bulunuyor.


14.5 kilogram ağırlığa sahip olan Mi Qicycle, ikiye katlandığında hacmini neredeyse yarı yarıya düşürüyor. Sahip olduğu 250W motoruyla pedal desteği sunan bisiklet 18650mAh bataryası ile 45 kilometre yol mesefesini tek şarjda sunmayı başarıyor. Batarya tarafında  Battery Management System’in kullanıldığının altını çizen firma ek olarak pillerin Tesla‘nın kullandıkları ile aynı olduğunu da belirtiyor.


Kaynak : Log
Benzer Yayınlar

0 yorum: