miturkiye.blogspot.com
Mi Türkiye
Xiaomi, Dünyanın En büyük 5. Teknoloji üreticisi
Çin’in Apple’ı olarak bildiğimiz 5 yıldan az bir süre önce akıllı telefon pazarına giren Xiaomi inanılmaz hızla büyüdü.
Apple’a benzer ürünler yaparak dikkat çeken Xiaomi şirketi hakkında kısa bilgiler verelim.
Xiaomi Nedir ? Xiaomi, Pekin tabanlı öncelikli olarak akıllı telefon üreticisi olan bir teknoloji şirketi.
Xiaomi’nin bilindik ürünleri neler ? Xiaomi’nin amiral gemisi geçtiğimiz hafta perşembe günü tanıtılan Mi Note. 5.7 inçlik phablet model
Apple’ın iPhone 6’sına cevap niteliğinde lanse edildi.
3299 Yuan (530$) fiyat etiketine sahip olan cihazı CEO Lei Jun Apple ile dalga geçer gibi tanıtmıştı.
Xiaomi RedMi 2 ise firmanın orta seviye akıllı telefonlarında biri.
Diğerleri gibi Android işletim sistemini kullanan 4.7 inçlik cihaz 113 dolardan satılıyor.

Xiaomi Türkiye Satışı

XİAOMİ TURKİYE - MiTURKİYE.BLOGSPOT.COM
Xiaomi Mi5 Xiaomi Mi4
logoblog

Xiaomi, sinema endüstrisine adım atıyor

Xiaomi, sinema endüstrisine adım atıyor

Çin'in yükselen yıldızı Xiaomi, gelir potansiyeli olan hemen her sektörde var olmaya çalışıyor. Pek çok elektronik cihaz alanından sonra, şimdi sıra sinema endüstrisinde.

Yazılım sektöründe başladığı ticari hayatına daha sonra akıllı telefon ve tablet sektörü ile devam eden Xiaomi'nin, tabiri yerindeyse girmediği alan kalmadı. Akıllı TV, fitness takibi, hava nemlendirici, güvenlik kamerası, aksiyon kamerası, sanal şebeke işletmeciliği derken şimdi sırada film endüstrisi var.

Xiaomi'nin bugüne kadar adım attığı her sektörde, illa ki teknoloji ile bir ilişki bulunuyordu ancak film dendiği zaman apayrı bir dünya söz konusu. Xiaomi, ortak olduğu Huayi Brothers Star medya grubu ile senaryo hazırlama ve yetenek geliştirme konularında çalışmalar yapacak. 

Peki neden sinema? 

Sinema sektörü, Çin'de önemli bir potansiyele sahip. Geçen yıl bilet satışlarından 6.1 milyar dolar gelir elde edildi. Dile kolay, 1.5 milyarlık nüfusun eğlence sektörüne katkısı devasa boyutlarda. Bu yıl, Star Wars: Güç Uyanıyor filmi toplamda 96 milyon dolar hasılata ulaştı. Ülkemizde ise 16.5 milyon TL hasılat toplamıştı. Yerli filmler ise 250 milyon dolarlık hasılatlara kadar çıkabiliyor. 

Huayi Brothers Star ismini pek duymamış olabilirsiniz ancak Johnny Depp'in rol aldığı Mortdecai - Üçkağıtçı filmine yaptığı katkı ile tanınıyor. Ayrıca Tai Chi ve IP Man gibi tanınmış filmlerde de imzası var. 21 yıllık geçmişi olan grup, Doğu Asya'nın en büyük film ve televizyon stüdyolarının da sahibi. Bünyesinde önemli Çinli yetenekler barındırıyor. 

Giderek artan bir gelir pastasından Xiaomi'nin uzak durması elbette düşünülemez. Sinema sektörüne kazandırılacak yeni senaryolar ve yetenekler, Xiaomi'nin tanınması bir yana iyi bir gelir elde etmesini de sağlayacaktır. Firmanın önümüzdeki dönemde neler yapacağını heyecanla bekliyoruz. 

Benzer Yayınlar

0 yorum: