miturkiye.blogspot.com
Mi Türkiye
Xiaomi, Dünyanın En büyük 5. Teknoloji üreticisi
Çin’in Apple’ı olarak bildiğimiz 5 yıldan az bir süre önce akıllı telefon pazarına giren Xiaomi inanılmaz hızla büyüdü.
Apple’a benzer ürünler yaparak dikkat çeken Xiaomi şirketi hakkında kısa bilgiler verelim.
Xiaomi Nedir ? Xiaomi, Pekin tabanlı öncelikli olarak akıllı telefon üreticisi olan bir teknoloji şirketi.
Xiaomi’nin bilindik ürünleri neler ? Xiaomi’nin amiral gemisi geçtiğimiz hafta perşembe günü tanıtılan Mi Note. 5.7 inçlik phablet model
Apple’ın iPhone 6’sına cevap niteliğinde lanse edildi.
3299 Yuan (530$) fiyat etiketine sahip olan cihazı CEO Lei Jun Apple ile dalga geçer gibi tanıtmıştı.
Xiaomi RedMi 2 ise firmanın orta seviye akıllı telefonlarında biri.
Diğerleri gibi Android işletim sistemini kullanan 4.7 inçlik cihaz 113 dolardan satılıyor.

Xiaomi Türkiye Satışı

XİAOMİ TURKİYE - MiTURKİYE.BLOGSPOT.COM
Xiaomi Mi5 Xiaomi Mi4
logoblog

Xiaomi, Rekor Kırmaya Devam Ediyor.

Xiaomi, Rekor Kırmaya Devam Ediyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, dünya piyasasında yavaş yavaş ağırlığını hissettiren bir şirket haline geldi. 


Xiaomi Redmi Note 3, piyasaya çıkısının ardından  1.5 ay geçmesine rağmen 600.000 adetlik satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Redmi Note 3; sadece Çin’de ve Hong Kong’ta satışa sunuldu. Amerika, Asya ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulması için önünde birkaç hafta var.


Şirket yöneticisi Hugo Barra Redmi Note 3’ü tanıtıyor

Teknoloji devi xiaomi, bu satış rakamlarından cesaret alarak, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde sahne almaya hazırlanıyor: Hindistan. Hindistan çok zor bir pazar, pek çok markaya geçit vermeyen, verse bile akıllı telefonları veya tabletleri bir nesil önceden takip eden bir ülke. Hindistan, bu politikasında haksız değil; zira firmaların öyle veya böyle, ülkede istihdam sağlamasını istiyor. Uzak Doğu ülkesinin pek çok vatandaşı fakirlik sınırında yaşamak zorunda ve açlık sınırı korkutucu derecede.
Xiaomi Redmi Note 3, işte böyle bir pazara giriyor. Neyse ki Çinli bir üreticinin modeli olması nedeniyle, komşusunu tanıyor ve halden anlıyor. Asıl büyük hamle ise Xiaomi’nin, Hindistan’da birkaç üretim tesisi açacak olması.
Redmi Note 3; Qualcomm Snapdragon 650 8 çekirdek işlemci, 5.5 inç Full HD ekran (1920 x 1080), 3 GB RAM, 5 megapiksel ön, 16 megapiksel arka fotoğraf makinesi, metal çerçeve, 32 GB dahili saklama alanı, Android 6.0 mobil işletim sistemi gibi amiral gemisi cihazlarda bulunan özellikler için sadece 135 dolar fiyat biçiyor. Bu da Hindistan gibi zorluk yaşayan bir ülkedeki, orta sınıf tabaka için uygun sayılabilir.
Xiaomi ilk etapta, Hindistanlı yazılım geliştiricilere 25 milyon dolarlık yatırım yapacak. Daha sonra ise seri üretim merkezleri açılacak.

Benzer Yayınlar

0 yorum: